Přejít na obsah

Hrnčířky v akci

25. června 2026 od
Miroslav Sedláček

aneb i vosičky umí pracovat s hlínou...

Záhy po vyzdobení naší hliněné omítky výtvarnicemi ze ZUŠ Orlová pokračují ve výzdobě další umělkyně - tentokrát z říše hmyzu. Jsou to  samotářské vosičky, kterým se říká hrnčířky, protože budují v hliněných stěnách zajímavé příbytky pro své potomstvo.

Z několika stavbiček se po pár dnech stala docela velká kolonie, která se stále zvětšuje.

Jsme rádi, že se jim naše stěna líbí, protože jsou pro sad velmi prospěšné. A jejich nádherný hliněný 3D tisk je jen třešničkou na dortu :-)